DISEMEX projesinin 4. toplantısı İzmir’de gerçekleşti

 / HABERLER

DISEMEX projesinin 4. toplantısı İzmir’de gerçekleşti  

ETOD Avrupalı ortaklarıyla engelli istihdamına katkı sunmaya devam ediyor

ETOD’un Engelli İstihdamına yönelik çalışmaları Avrupalı ortaklarımızla birlikte hız kesmeden devam ediyor. Ortağı olduğumuz DISEMEX - Disability Employment Expert projesi Eylül ayı sonunda Düsseldorf’ta yapılan açılış toplantısı sonrasında çalışmalarına Romanya ve Bulgaristan’da gerçekleşen toplantılar ile devam etti. DISEMEX projesinin 4. toplantısı ise İzmir Valiliği’nin başarılı ev sahipliğinde İzmir’de gerçekleşti. 

28 - 29 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleşen toplantıda Fort Otosan, Turkcell, Vestel ve Hugo Boss gibi Türkiye’de faaliyet yürüten firmalar engelli istihdamına yönelik başarılı uygulamalarını proje ortaklarımız ile paylaştılar. Türk devi Vestel’in Manisa’daki fabrikasını ziyaret eden DISEMEX proje ortakları Vestel’in engelli istihdamına yönelik katkılarını ve engellilerin çalışma şartlarını yerinde görme imkanı buldular.   

Almanya, Portekiz, İskoçya, İtalya, Slovenya, Bulgaristan ve Romanya’dan alanında uzman kuruluşlarla birlikte yürütülen projede Engelli İstihdamına yönelik kapsamlı bir İyi Uygulama Kitapçığının hazırlanması planlanmaktadır. 

Daha fazla bilgi için https://disemex.eu/ ve www.etod.org.tr web sitelerini ziyaret edebilirsiniz. 

 Okunma Sayısı : 1595         18 Nisan 2019

RESİM GALERİSİ

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 354173

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.